Бетонні дорожні покриття

Бетонні дорожні покриття (бетонки) - відповідають таким сучасним викликам, як зростання кількості важких пасажирських і вантажних транспортних потоків. Високі осьові навантаження, зростаючі динамічні навантаження вимагають наявності міцних і стійких дорожніх покриттів.

бетонные дорожные покрытия

Бетон - це жорсткий вид покриття. Тому, в порівнянні з асфальтом, навантаження розподіляється на велику площу, що позитивно позначається на впливі руху транспорту на земляне полотно. Цим визначається набагато більша довговічність і міцність, порівняно з асфальтовими дорогами.
Якісна бетонна дорога може служити довгий час не вимагаючи ремонту.

Бетонки експлуатуються практично без перерв, в той час як по асфальтових трасах рух часто обмежується або зупиняється через ремонт. У весняний період земляне полотно піддається найбільш сильним навантаженням по температурному режиму. За статистикою, понад 65% асфальтових доріг піддаються деформації різного ступеня в весняний період. Для бетонних покриттів цей показник в межах 5%.

Бетон, застосовуваний при облаштуванні автомобільних доріг і аеродромів, здатний витримувати дію динамічних і згинальних навантажень, стирання і агресивного впливу атмосферних факторів (заморожування-відтавання, зволоження-висихання). Тому вимоги до бетонів для дорожніх покриттів, зазвичай, включають міцність при стисненні, при згині, стиранні; морозостійкість, модуль пружності.
У довгостроковій перспективі бетонні дороги більш економічні. Термін їх експлуатації становить 25 років, а асфальтові дороги здатні прослужити лише близько семи років.
Крім цього, економічність бетонних доріг визначається ще цілим рядом факторів:

 • міцність навіть при високих осьових навантаженнях;
 • скорочення витрат на утримання полотна;
 • стійкість до деформації;
 • висока зносостійкість покриття;
 • стійкість до максимальних вагових навантажень;
 • несприйнятливість до високих і низьких температур;
 • мінімальна швидкість стирання;
 • безпека для руху, особливо в темний час доби та при вологості.

Товщина такого дорожнього покриття варіюється в межах 16-22 см. Дорожнє покриття поділяють швами на відстанях 6-12 м, у вигляді прорізів. Глибина таких прорізів дорівнює 1/3 товщини плити, і називаються вони помилковими швами. Виготовлені таким чином шви контролюють як буде вести себе вся бетонна плита. Необхідно, в обов'язковому порядку, заливати помилкові шви стиснення/розширення еластичною мастикою. Покриття може виготовлятися з одного або двох шарів. Верхній шар називається верхнім бетоном, а нижній шар - нижнім бетоном. Кожен шар може складатися з одного або кількох шарів.

Під час руху по бетонній дорозі поліпшується якість зчеплення з поверхнею, що призводить до економії використання пального.

Замовивши бетонне дорожнє покриття в компанії «ЮДА-ГРУПП», Ви отримаєте якісне і професійне виконання робіт з гарантією і дотриманням термінів будівництва.

Бетонные дорожные покрытия Харьков


ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ

  Вид навантажень:
  статичнітранспортнівібраційні

  Інформація для зворотного зв'язку: (вкажіть телефон, e-mail, контактна особа)


  Розкажіть про нас в Facebook