Килимові покриття для підлоги

Сучасний ковролін виробляється з натуральних і синтетичних ниток і відрізняється зносостійкістю, хорошою звуко- і теплоізоляцією, простотою в догляді.

Ковролін складається з ворсу, основи і латексної прокладки. Найважливішим показником якості ковроліну виступає якість пряжі, використаної при його виробництві. Розрізняють ковролін натурального і синтетичного походження. Натуральний ковролін виготовляють з вовни, він має високу ціну при низькій зносостійкості, але є дуже теплим і екологічно чистим продуктом.
Пряжу для синтетичного ковроліну роблять з волокон поліаміду, поліестеру, поліпропілену, поліакрилу. За таким ковроліном легко доглядати, він має тривалий термін служби, а також є м'яким і приємним на дотик. Розпізнати синтетичний ковролін дуже просто: ворс натурального ковроліну при підпалі тліє, а синтетичного плавиться.

За способом виробництва ковролін підрозділяється на три основних види:

  • Тканий ковролін виготовляється тим же методом, що і звичайний килим. Він має натуральну джутову основу, завдяки чому є найбільш міцним видом ковроліну.
  • Тафтінговий ковролін виробляється методом приклеювання ворсу на основу за допомогою спеціального клейового складу. Підрозділяється на петлевий і ворсовий.
  • Голкопробивний ковролін є найбільш зносостійким видом покриття. Він виготовляється шляхом укладання ниток на первинну основу з подальшим вбивання в неї голок. Потім до конструкції прибивається ще один, як правило, гумовий шар. Голкопробивний ковролін це безворсове покриття. Широко застосовується в місцях з високою прохідністю людей.

 

Важливою характеристикою ковроліну є також метод забарвлення нитки. Існує фарбування готової нитки, використання нитки певного кольору і нанесення малюнка на готове покриття. Всі вони відрізняються за ціною і стійкості. Останній варіант найдешевший і менш надійний, оскільки при ньому нитки ковроліну не фарбуються до основи.

По виду ворсу ковроліну розрізняють:

  • Ковролін з петельним ворсом - це матеріал , який має нерозрізані петлі однакової довжини. Петельний килим буває зшитий як вільно, так і в щільну структуру, що дозволяє збільшити кількість різних естетичних ефектів. Це досить міцний килим, який має гарним зовнішній вигляд. Його можна застосовувати на ділянках, які мають велике експлуатаційне навантаження.
  • Багаторівневий ковролін  - це покриття, що має петлі різної висоти, за рахунок цього можливо створити на його поверхні об'ємний орнамент, багатий і красивий зовнішній вигляд.
  • Ковролін зі стриженим ворсом  - це покриття з розрізаним (стриженим) ворсом. Розрізняють високоворсовий (більше 0,5 см), середньоворсовий (0,3-0,5 см), коротковорсовий (довжина ворсу 0,2-0,3 см) ковролін.
  • Велюрове покриття  - це ковролін, який має низький розрізаний ворс, підстрижений до рівної висоти. По закінченню стрижки ворс килима розпушується, що дозволяє створити гладку, однорідну поверхню, що зовні нагадує оксамит. У догляді такий вид ковроліну найпростіший. Але на велюрі, зокрема однотонному, добре помітні бруд і сліди кроків. Для маскування цього, зазвичай, використовують друкований малюнок.
  • Комбіновані види ковроліну, мають вистрижені верхівки ворсу - одна з сучасних технік зі стриженим і петельним ворсом однакової довжини. При виготовленні застосовується спеціальний гачок, який має запрограмовані функції утворення петель і їх подальше розрізання, і витягує до висоти розрізаного ворсу петлю, яка не підлягає розрізанню. Шляхом поєднання такої техніки із застосуванням моделюючих пристроїв, виготовляється величезна різноманітність сучасних моделей ковроліну.

Розібратися у всьому різноманітті килимових покриттів Вам допоможуть наші фахівці. Звернувшись в компанію «ЮДА-ГРУПП», Ви отримаєте індивідуальний підхід до замовника, підбір потрібного саме Вам рішення, якісне і своєчасне виконання робіт з гарантією.


Розкажіть про нас в Facebook