Деформаційний шов — невід'ємна частина і найбільш відповідальний захід в облаштуванні бетонних підлог.

Типи деформаційних швів:

Ізоляційні шви влаштовуються уздовж стін, навколо колон і навколо фундаментів під обладнання з метою виключити передачу деформацій від конструкцій будівлі на бетонне покриття підлоги. Ізоляційний шов влаштовується шляхом прокладки ізоляційного матеріалу вздовж конструкцій будівлі безпосередньо перед заливкою бетонної суміші.

Усадкові шви необхідні для того, щоб запобігти хаотичне розтріскування бетонного покриття в процесі твердіння. Вони дозволяють створити в бетоні прямі площини слабкого місця. Внаслідок покриття дає тріщину в заданому напрямку.
Усадкові шви повинні бути нарізані по осях колон, і стикуватися з кутами швів, що йдуть по периметру колон.
Карти підлоги, утворені усадковими швами, повинні бути, по можливості, найбільш квадратними. Необхідно уникати витягнутих або L-образних карт. Довжина карти не повинна перевищувати ширину більш ніж в 1,5 рази. Усадкові шви повинні бути прямими і, по можливості, без відгалужень.
При бетонуванні на відкритих майданчиках відстані між швами не повинні перевищувати 3-4м в усіх напрямках. Загальне правило - чим менше карта, тим менша ймовірність хаотичного розтріскування.
Зазвичай, шви нарізають картами 6х6 м в тій же послідовності, в якій укладався бетон. Шви нарізають на глибину 1/3 товщини покриття. Це створює в бетоні зону слабини, і він при усадці дає тріщину саме в цій зоні, тобто розтріскується направлено, а не хаотично.

Конструкційні шви влаштовують там, де була закінчена денна робота з укладання бетону. Форма краю покриття для конструкційного шва, зазвичай, робиться способом «шип в паз». Можна використовувати стрижні (рейки), покладені впоперек шва. Рейки повинні встановлюватися в середині глибини покриття під правильними кутами до шва. Один кінець рейки повинен бути змазаний бітумом, щоб вільно переміщатися в бетоні.
Конструкційні шви працюють як усадочні - вони дозволяють невеликі горизонтальні
зрушення, але не вертикальні. Бажано, щоб конструкційний шов збігався з усадковим.
Облаштування деформаційного шва слід виконувати в суворій відповідності з розробленим проєктом.
Якщо виникають будь-які зміни (наприклад, розмір шва або заміна матеріалу), конструкцію деформаційного шва необхідно узгодити з представниками проєктної
організації.

Іноді тріщини утворюються в бетоні, що не набрав міцність. Ці усадочні тріщини, як правило, виникають в суху спекотну і вітряну погоду. Якщо під час укладання бетону очікуються саме такі погодні умови, то слід використовувати бетон з синтетичними волокнами, а в процесі укладання та затирання бетону змочувати його поверхню водою.